ahccr_logo_1_white.png

Transfery (přepisy) koní

Koupili jste, nebo prodáváte Appaloosu? Tak k tomu potřebujete určitě vyřídit správně administrativu.

 

K tomu, aby bylo vše v pořádku, potřebujete vyřídit některé doklady v USA a ČR. Abyste mohli převést vlastnictví koně potřebujete nejčastěji tzv. Transfer report. Přepis se ale nemusí týkat pouze vlastnictví. Můžete nahlásit i změnu barvy koně, nebo kastraci. K těmto účelům zde najdete nejčastěji používané formuláře, a také některé formuláře z USA s vysvětlivkami v češtině. Ovšem pozor – odeslat do Appaloosa Horse Clubu USA musíte vždy vyplněný originální formulář v angličtině.

 

Níže také najdete odkazy, které mohou být užitečné k Vámi požadovanému úkonu. Pokud i tak nenajdete správný formulář, či jej nezvládnete vyplnit a zaplatit poplatky přes Váš účet, neváhejte se obrátit na náš kontakt: aphccz@gmail.com. Se vším Vám rádi poradíme a pomůžeme.

 

Transfer report: Transfer report ke stažení
Kastrace/sterilizace: Kastrace hřebce — Sterilizace klisny

 

Chovatelské tipy:
— Pokud se u koně mění majitel, je potřeba tuto změnu nahlásit také na Ústřední evidenci koní ve Slatiňanech [5 (uek.cz)].
— Každý kůň by měl být hlášený pod číslem hospodářství – nezapomeňte změnu nahlásit i tam.
— Pokud budete posílat své formuláře do USA samostatně, nezapomeňte povolit na své platební kartě zahraniční transakce (tak, aby bylo možno Vám z účtu strhnout poplatky).